Šį savaitgalį prasidėjo Pasaulio motokroso čempionatas dar vadinamas MXGP, kuriame prie starto linijos stojo ir kylanti Lietuvos motokroso žvaigždė – Arminas Jasikonis.

Nuo vaikystės ant motociklo sėdintis jaunuolis iš Anykščių jau yra užsitarnavęs savo vardą Pasaulio motokroso elite nepaisant to, kad Arminui dar tik 21-eri. Būdamas 13-os A. Jasikonis laimėjo Europos motokroso čempionato bronzos medalį, o Pasaulio čempionate debiutavo vos 18-os metų. 2017-ais metais pirmajame pilname savo sezone jaunasis sportininkas jau lipo ant podiumo iškovodamas aukštą trečiąją vietą viename iš etapų, o sezoną baigė 13-as tarp 69-ių startavusių sportininkų. Tiek 2017-ais metais, kai A. Jasikoniui buvo 19 metų, tiek ir šiemet, kai sportininkas jau sulaukęs 21-erių, lietuvis išlieka jauniausiu stipriausios MXGP klasės Pasaulio motokroso čempionato dalyviu.

Praeitas sezonas Arminui Jasikoniui nebuvo labai sėkmingas – iš pradžių iš čempionato nusprendė pasitraukti Suzuki gamyklinė komanda, su kuria sportininkas turėjo sutartį. Vėliau sportininką kamavo traumos, neleidusios parodyti savo galimybių. Visgi jaunasis talentas neliko nepastebėtas ir praeitų metų pabaigoje prisijungė prie kitos gamyklinės komandos “Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing”, kurioje kartu su 22-jų metų latviu Pauls Jonass sudaro jauniausią tandemą Pasaulio motokroso čempionate. Lietuvis važiuoja 27-u numeriu pažymėtu motociklu. Pasak A. Jasikonio, grįžimas į gamyklinę komandą tikrai džiugina: “Tai yra profesionaliausia komanda, su kuria man teko dirbti. Jie turi viską, ko reikia profesionaliam sportininkui, tad man belieka tik rūpintis važiavimu. Mechanikų komanda, fizinio pasirengimo treneris, komandos vadovas Antii Pyrhonen – visi šie žmonės yra savo sričių profesionalai ir su jais dirbti yra vienas malonumas. Taip pat komanda yra įsikūrusi vos už 10 minučių nuo mano namų Belgijoje, kas leidžia visą laiką skirti ne kelionėms, o treniruotėms ir tobulėjimui”.

2019 metų Pasaulio motokroso čempionatas prasidėjo Argentinoje, Patagonijos trasoje, kur sportininkų laukė vėsokas oras ir smėlėta trasa. Sąlygos panašios į tas, prie kurių yra pripratęs Arminas Jasikonis, gyvenantis ir besitreniruojantis Belgijoje. Jau šeštadienio kvalifikacijoje A. Jasikonis greičiu nenusileido stipriausiems Pasaulio motokrosininkams, finišuodamas 10-oje vietoje. Sekmadienį sportininkas buvo itin stabilus ir abudu važiavimus baigė 8-as ir tai lėmė, kad pirmajame čempionato etape A. Jasikonis užėmė 6-ąją vietą. Armino komandos draugas Pauls Jonass finišavo 10-tas. Pirmajame etape nugalėjo daugkartinis Pasaulio čempionas Antonio Cairoli, antras liko Tim Gajser, o trečiąją vietą užėmė Jeremy van Horebeek.

Po traumos į sportą sugrįžtantis anykštėnas, nepaisant gero rezultato, apie savo pasirodymą kalbėjo kukliai: “Žiemą labai daug laiko skyrėme pasiruošimui – tiek fiziniam, tiek darbui ant motociklo. Pusę metų praleidau dėl traumos, tad norėjosi kuo geriau pasiruošti sezonui. Visgi varžybų nebuvimas ilgą laiką padarė savo, tad ikisezoninėse varžybose dar sunkiai sekėsi surasti savo tempą, apturėjau keletą griuvimų, tad pirmąjį Pasaulio čempionato etapą su komanda nusprendėme pradėti ramiai, neperspaudžiant. Nelabai sekėsi surasti savo ritmą, tad negaliu pasakyti, kad esu patenkintas savo važiavimu. Nors rezultatas po tokios pertraukos sugrįžus į sportą visai neblogas.”

Kitas Pasaulio motokroso čempionato etapas vyks kovo 23-24 dienomis Matterley Basin trasoje, Didžiojoje Britanijoje.