Vilniaus vakariniame aplinkkelyje Lietuvos kelių policijos tarnyba vykdė patikrinimą.

Ar vairuotojai laikosi lapkritį įsigaliojusių saugiam eismui svarbių Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimų – ar važinėja su žieminėmis padangomis, renkasi leistiną važiavimo greitį, atsižvelgia į važiavimo sąlygas.
Buvo stabdomi ir pavyzdingi vairuotojai – toliau įgyvendinama „Švaraus vairuotojo“ iniciatyva.
 
Iki pietų reide dirbę du pareigūnų ekipažai nustatė daugiau kaip 10 įvairių pažeidimų. Pasitaikė ir neapdraustų, ir techniškai netvarkingų automobilių, greitį viršijančių, o taip pat ir neblaivių vairuotojų – nepaisant to, kad buvo rytas, nubausti du neblaivūs vairuotojai, dar du buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo leistinos normos. Iniciatyvoje dalyvaujantys pareigūnai džiaugėsi, kad vis dėlto reide daugiau pasitaikė pavyzdingų vairuotojų, kurie laikėsi KET, vairavo saugiai ir drausmingai. 
 
Aktualūs pasikeitimai
 
„Šaltuoju metų laiku reikšmingai keičiasi meteorologinės sąlygos, todėl vairuotojai turėtų ne tik pasikeisti vasarines padangas į žiemines, laikytis leistino važiavimo greičio, bet ir nepamiršti ypatingą dėmesį kreipti į važiavimo sąlygas, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.  
 
Svarbu, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis. 
 
Taip pat reikėtų įsidėmėti, kad nuo lapkričio iki kovo mėnesio lengvaisiais automobiliais automagistralėse ir greitkeliuose galima važiuoti 110 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – 90 km/val. greičiu. Pradedantieji vairuotojai nuo šiol visus metus galės važinėti kiek greičiau – automagistralėse 100 km/val., greitkeliuose – 90 km/val. greičiu, keliuose su asfalto danga lieka 80 km/val. greitis.
 
Visiems vairuotojams gyvenvietėse galioja 50 km/val. važiavimo greitis (jei nėra kitų apribojimų), jis nesikeičia ir gyvenamosiose zonose – 20 km/val. 
 
Keliuose – jau 250 „švarių vairuotojų“
 
Pasak V. Grašio, keliuose kur kas smagiau sutikti ir skaičiuoti būtent tuos vairuotojus, kurie  elgiasi pavyzdingai. Jau trečią mėnesį iš eilės įgyvendinama saugaus eismo iniciatyva „Švarus vairuotojas“.
 
Per rugsėjo ir spalio mėnesius apdovanota 250 pavyzdingų vairuotojų. Pastarieji galėjo papuošti savo transporto priemonę specialiu lipduku-ženkliuku, gavo iniciatyvos partnerio „Švaros brolių“ kuponą nemokamam automobilio plovimui tunelinėje plovykloje.
 
„Pavyzdingi vairuotojai žino, kad švarus vairavimas prasideda ne nuo automobilio užvedimo, o nuo tinkamo pasiruošimo kelionei. Rudenį ir žiemą pasitaiko tikrai sudėtingų sąlygų – prasto matomumo, slidžių kelių, todėl svarbu rūpintis ir automobilio technine būkle, ir visapusiška jo švara, pradedant tinkamai veikiančiais valytuvais ir stiklų plovimo skysčiu, baigiant periodišku dugno plovimu ir antikoroziniu padengimu“, – atkreipia dėmesį Gabrielius Česonis, „Švaros brolių“ rinkodaros vadovas.