Žiniasklaida jau mirga informacija apie tai, kad trys patyrę sklandytojai Algirdas Šimoliūnas (32 m.), Sakalas Uždavinys (56 m.) ir pasaulio jaunimo sklandymo vicečempionas Ignas Bitinaitis (21 m.) antrą kartą per pastaruosius porą metų leisis į kelionę sklandytuvais, kurios metu bus siekiama nukeliauti nuo Baltijos iki Juodosios jūros.

Šio žygio išskirtinumas yra tame, kad žeme sklandytojus lydės ne tik jų palaikymo komanda, bet ir baikeriai. Kiek tiksliai bus baikerių, kol kas prognozuoti sunku, nes prie lietuvių pasirengę prisijungti ir lenkai, ir ukrainiečiai, tačiau jų tikrai turėtų būti daug. Pasak motoklubo Roadhogs MC atstovo Gedo, praėjusiais metais pusiau spontaniškai gimusi mintis, peraugo į didelį ir visiems norintiems atvirą projektą. Informaciją apie planuojamą kelionę nuo Baltijos jūros, per Lenkiją iki Juodosios jūros Ukrainoje, motoklubo atstovai paskelbė per kasmetinį Baikerių kongresą, vėliau buvo sukurta ir Facebook paskyra, tad norinčių keliauti gretos kasdien pildosi. Kelionė nėra uždaras ar vieno klubo renginys, todėl joje laukiami visi, kurie pasirengę naujiems iššūkiams ir atradimams.

Beje, norintieji dalyvauti šioje istorinėje kelionėje nebūtinai turi būti motociklininkai šiaip ar taip sklandytojus lydės antžeminė komanda su priekabomis sklandytuvams. Motoklubo sekretoriaus Caponės teigimu, prisijungti gali ir automobilių vairuotojai, tik reikia nusiteikti, kad važiuoti teks viena bendra kolona ir laikytis tam tikrų taisyklių, miegoti palapinėse ir maitintis kaip turistiniame žygyje. Jeigu tokios sąlygos negąsdina, transporto priemonių, ypač didesnių ir talpesnių, savininkai taip pat yra laukiami.

Baikerių teigimu, penkių – šešių dienų kelionė nebus vien lėkimas nuo pakilimo taško iki nusileidimo vietos. Sklandytuvai skris savo tempu, motociklų ir automobilių kolona judės savo tempu. Aišku, kelionės maršrutas ir nakvynės vietų klausimas bus derinamas, tačiau baikeriai tikisi, kad pakeliui užteks laiko nulėkti ir iki lankytinų vietų, taip geriau susipažįstant su kaimyniniais kraštais.

Tokioms idėjoms pritaria prie kelionės nusprendęs prisijungti jokiam klubui nepriklausantis, bet mėgstantis keliauti Povilas, kuriam sklandytojų ir motociklininkų rengiama kelionė sėkmingai sutapo su paties planuotu “ratuku” po Europą. Su bendra kolona motociklininkas planuoja pasiekti Ukrainą, o tada atsisveikinti su pakeleiviais ir per Karpatų kalnus ir Rytų Europos valstybes grįžti namo. Tikėtina, kad tokių keliautojų bus ir daugiau, tačiau, pasak moto kelionę koordinuojančių Roadhogs MC vyrų, kuo daugiau žmonių prisijungs, tuo bus linksmiau ir įdomiau.

Kaip pastebėjo idėjinis projekto vadovas Algirdas Šimoliūnas, sklandytojai ir motociklininkai turi daug bendro. Tiek vieni, tiek kiti dievina vėją, laisvę ir greitį. Tai – žmonės su polėkiu, todėl kaip papildoma “palaikymo komanda” į kelionę buvo pakviesti motociklininkai. Juolab, kad jie puikiai žino, kas yra kelionės ir moka prisiderinti prie esamų sąlygų. Šiai dienai kelionės pradžia numatyta rugpjūčio pirmą dieną, maždaug apie vidurdienį, nes tuomet turėtų būti šilčiausias ir sklandytojams palankiausias oras. Kita vertus, jeigu pagal prognozes paaiškėtų, kad geri orai bus liepos pabaigoje, o vėliau jie subjurs, sklandytojai startuotų anksčiau, o prie permainų gyvenime pratę moto visuomenės nariai pajudėtų pagal planus. Nors vidutinis sklandytuvo greitis tiesiojoje yra didesnis, objektyviomis sąlygomis, žeme motociklai juda greičiau, tad vienos – dviejų dienų atotrūkį jie įveiktų gan greitai ir toliau keliautų visi drauge.

Galutinis kelionės tikslas – Odesa – , kaip buvo minėta, turėtų būti pasiektas per penkias – šešias dienas, nors, esant ypatingai geroms sąlygoms sklandytuvas tokį atstumą galėtų nuskristi per… dvi dienas. Šį kartą tokių ekstremalių greičio rekordų nebus siekiama, nes kelionės tikslas yra ne toks, tačiau A. Šimoliūnas, prasitaręs, kad optimalus, skladytuvais įveikiamas atstumas, yra apie 4 000 km, prasitarė, jog sėkmingai „paskraidžius“ šiemet, kitais metais gali laukti kiek ilgesnė kelionė. Tikėtina, kad tokiu atveju Lietuvos sklandytojus vėl lydėtų moto brolijos atstovai, nes RH MC atstovo Gedo teigimu, jų klubas ir jam prijaučiantys motociklininkai palaikys visas smagias ir avantiūriškas sklandytojų idėjas bei mielai, jei tik bus pakviesti, padės jas realizuoti.

Primename, kad kelionės „startas“ numatytas rugpjūčio 1 d., apie vidurdienį Kartenos areodrome.

Daugiau apie projektą – FB paskyroje.