Tie, kas bent kartą gyvenime yra „rimtai“ vartoja alkoholį, žino ir tai, kas yra pagirios.

Taip pat reiktų žinoti ir tai, jog alkoholio poveikis pasijaučia tik maždaug po valandos ir šis procesas nebesustabdomas. Kažką pakeisti gali tik laikas. Nepaisant to, dalis vairuotojų, „netyčia“ prisiminę, kad jų laukia kelionė, ieško įvairiausių būdų, kaip greitai išsiblaivyti. Geriausiu atveju visos „pagalbinės“ priemonės neduos jokio rezultato, blogiausiu –tik dar labiau viską apsunkins. Jeigu išgėrėte ir jums reikia greitai išsiblaivyti, viso to, kas išvardinta žemiau, daryti griežtai nerekomenduojama.

Šaltas dušas

Atrodytų, šaltas dušas atgaivina ir išblaivo. Deja, tai – klaidingas įsivaizdavimas. Šaltas dušas niekaip neprisideda prie greitesnio alkoholio skaidymo, tačiau gali pakenkti kraujagyslėms. Galimas netgi infarktas. Ir tokie atvejai nėra reti. Tiesa, dažniausiai pranešama tik apie patį infarkto faktą, nutylint, kad jį patyręs žmogus buvo neblaivus.

Amoniakas

Jeigu norite apsivemti, uostykite. Tik reiktų žinoti, kad prablaivėti tai niekaip nepadės. Dar blogesnė idėja būtų jį gerti: amoniako ir etilo alkoholio susijungimas situaciją tik dar labiau pablogins. Ypatingai blogai gali baigtis tiems, kurie turi problemų su inkstais.

Pirtis

Pirtis pati savaime – dalykas geras ir prisidedantis prie sveikatos stiprinimo. Visgi reiktų atminti, kad daktarai į pirtį nerekomenduoja eiti netgi su alumi, nekalbant apie rimtesnius gėrimus. Daugelis įsitikinę, kad alkoholis pašalinamas per prakaitą, tačiau taip nėra. Prakaituojant pašalinamas tik vanduo, kurio organizmui ir taip trūksta. Be to, aukštos temperatūros papildomai apkrauna ir taip sunkiai dirbančią širdį. Eksperimentai pirtyje gali baigtis sąmonės praradimu ar net insultu.

Cigaretės

Visi tie, kurie geria ir rūko, įpratę išgėrę užsirūkyti. Dalis netgi įsitikinę, jog nikotinas padeda greičiau išsiblaivyti. Tikrai nepadeda. Organizmui ir taip sunku, o jūs jį tik papildomai apkraunate.

Kava

Kofeinas sutraukia kraujagysles, padeda tapti aktyvesniems ir žvaliau jaustis, tačiau šis efektas greitai praeina ir tada pasidaro dar blogiau.

Priemonės „antipolicai“

Visos tokio tipo tabletės tikrai nepadės greičiau išsiblaivyti. Dažniausiai jų sudėtyje būna visokios žolelės, eteriniai aliejai ir vaistiniai priedai, kurie padeda jaustis geriau, pašalina alkoholio tvaiką ir patį alkoholį iš burnos ertmės, tačiau nepašalina alkoholio iš kraujo ir negali jo neutralizuoti. Neapsigaukite. Tabletės gal ir padės apgauti pareigūnų uoslę, tačiau nepadės, jei teks pūsti arba duoti kraują.

Rasalas ir kitos liaudiškos priemonės

Rasalas padeda greičiau įveikti pagirias ir kiek prašviesina rytą po vakarykščių išgertuvių. Tačiau rasalas, kaip ir visos kitos priemonės, neišblaivo. Jis tik atkuria vandens ir druskų balansą, todėl organizmui tampa kiek lengviau.

Lauro lapai, česnakas, dantų pasta ir visos kitos priemonės – tai tik kvapo slėpimas. Alkoholio pašalinimo iš organizmo greičiui tai neturi jokios įtakos.

Daug vandens

Išsiblaivyti greičiau, negu tai vyksta, tikrai nepavyks, nes už viską atsakingos kepenys, kurių priversti dirbti greičiau negalima. Visgi dalis žmonių mano, kad už viską atsakingi inkstai, todėl esą didesnis vandens kiekis turėtų padėti greičiau atsigauti. Tai – mitas. Nors per prakaitą ir šlapimą dalis alkoholio pašalinama, tačiau tas kiekis yra toks mažas, kad per prievartą gerti tikrai nereikėtų. Jeigu troškina, gerkite. Tačiau negerkite vien tam, kad esą greičiau išsiblaivytumėte.

Fiziniai pratimai

Kai kurie teigia, kad fizinės apkrovos skatina alkoholio skaidymą raumenyse. Tiesos tame yra, tačiau alkoholio skaidymas atliekant fizinius pratimus vyksta taip lėtai, kad papildomai apkrauti širdį treniruotėmis, kai jai ir taip sunku, neverta. Pasekmės gali būti tokios pat kaip ir pirtyje.

Geriausia išeitis – negerti arba vartoti atsakingai ir turėti „budinti“ vairuotoją.