Prabėgusį savaitgalį Aukštadvario apylinkėse netilo variklių gausmas.

Tiksliau, kadangi Aukštadvaryje įsikūręs kartodromas, variklių gausmas čia, atrodytų, įprastas dalykas, tačiau šį kartą netgi kartingų trasoje savo sugebėjimus valdyti techniką demonstravo visai ne kartingų vairuotojai. Kartingų trasa pusdieniui buvo tapusi… moto poligonu, kuriame ratus suko antrojo Lietuvos BMW GS gerbėjų suvažiavimo dalyviai.

Siekdami, kad antrasis suvažiavimas nebūtų tik pirmojo atkartojimas, organizatoriai pasistengė ir į programą įtraukė naujų, iki šiol nebandytų, rungčių ir užduočių. Viena jų buvo „lenktynės“ kartginų trasoje. „Lenktynės“ rašau kabutėse, nes motociklininkai tiesiogiai nesivaržė vieni su kitais, o stengėsi tvarkingai, be klaidų, įveikti trasą per kaip galima trumpesnį laiką.

Po pirmosios užduoties, suvažiavimo dalyvių laukė ne mažiau įdomi antroji, iš dviejų dalių sudaryta, užduotis – orientacinės varžybos. Pirmoje dalyje reikėjo, pakeliui atsižymint tam tikrose vietose, pasiekti Beižionių globos namus. Ši vieta, kaip poilsio ir susirinkimo punktas, buvo pasirinkta ne atsitiktinai. Reikalas tas, kad šių namų auklėtiniai dievina moto techniką – dalis jų dalyvauja Aukštadvario „moto būrelio“ veikloje, o namų teritorijoje yra suformuota moto kroso trasa. Žinodami tai, BMW GS suvažiavimo dalyviai atvežė vaikams dovanų – didelį kiekį degalų, dalis kurių sėkmingai buvo sudeginti per netrukus vaikų surengtą parodomąjį važiavimą. Tai, kad motociklus puikiai valdo paaugliai ir saugę sportininkai, mes jau esame įpratę, tačiau tai, kaip su dvirate moto technika susitvarkė ne tik maži berniukai, bet ir mergaitės, daugeliui sukėlė nuostabą. Tikėtina, kad turėdami tinkamus mokytojus ir vieną kitą rėmėją, mažieji sportininkai gali daug pasiekti ir garsinti ne tik save, bet gimtąjį kraštą.

Gal į jaunuosius motociklininkus dėmesį atkreips oficialus BMW atstovas Lietuvoje, šiųmečiam renginiui pasirūpinęs prizais BMW GS suvažiavimo rungčių nugalėtojams.

Po jaunųjų sportininkų pasirodymo, renginio dalyviai leidosi į antrą orientacinės rungties dalį. Pastaroji buvo gerokai ilgesnė ir sudėtingesnė, tad į motokempingą „Škilietai“, kuriame buvo numatyta nakvynė, varžybų dalyviai rinkosi labai palengva.

Čia pat vyko ir vakarinė dalis, kurios metu motociklininkai ne tik dalinosi įspūdžiais iš trasų, bet ir pasveikino specialiai į renginį iš Latvijos, Rygos atlėkusį Uldį. Latviui tai buvo pirmoji ilgesnė kelionė su neseniai įsigytu BMW GS, tad jis labai džiaugėsi, kad kelionės tikslu pasirinko Lietuvą ir šį suvažiavimą. Pasak Uldžio, jam kelionė iš Rygos jau buvo savotiškas savęs išbandymas, tačiau tai, ką rado vietoje, nustebino dar labiau. Jis pirmą kartą motociklu važinėjosi kartingų trasa, pirmą kartą ieškojo atsižymėjimo vietų grožėdamasis Aukštadvario apylinkėmis, o pirmą kartą matomų žmonių kompanijoje jautėsi tarsi senų draugų rate. Sprendžiant iš latvio pasisakymų, kitais metais į tarptautiniu galintį vadintis renginį sulauksime gerokai didesnio „braliukų“ desanto.

Smagu, kad renginio organizatoriai veiksmu užpildė abi suvažiavimo dienas. Sekmadienį, specialiai įrengtame kliūčių ruože, motociklininkai demonstravo savo sugebėjimus valdyti dvirates transporto priemones važiuodami lėtai, sukdami ratus ar mėgindami nuo vieno stulpelio ant kito perkelti kamuoliuką. Taip, tai tikrai buvo taip sunku, kaip atrodo.

Pasibaigus visoms rungtims, buvo susumuoti taškai ir išdalinti rėmėjų – Ada Dent, Motoday, BMW – prizai, o pirmosios vietos laimėtojas visą savaitgalį galės džiaugtis nauju BMW motociklu. Norisi tikėti, kad puikiai pavykęs antrasis BMW GS gerbėjų suvažiavimas netaps paskutiniu. Juolab, kad visi susirinkę dėkojo organizatoriams už puikiais emocijas, gerai praleistą laiką ir jau teiravosi, kad planuoti kitų metų susitikimą.