Arminui Jasikoniui 3-iasis Pasaulio čempionato etapas susiklostė labai sėkmingai – sportininkui pritrūko vos vieno taško iki 3-iosios vietos.

Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing komandai atstovaujantis jaunasis lietuvis puikiai pradėjo savaitgalį Olandijoje vykusio Pasaulio motokroso čempionato treniruotes, kur stipriausioje MXGP klasėje greičiu nusileido tik daugkartiniam čempionui Antonio Cairoli. Smėlėtoje Valkenswaard trasoje lietuvis jautėsi puikiai ir kvalifikacijos metu. Nors startuoti lietuviui kol kas sekasi ne taip puikiai, tačiau kovingumo A. Jasikoniui tikrai netrūksta. Kvalifikacijoje startavęs 12-as, Arminas įnirtingai kovėsi trasoje ir finišavo 5-tas, užfiksuodamas greičiausią trasos įveikimo laiką tarp visų sportininkų. Lyderių trejetą kvalifikacijoje sudarė jau tradicinėmis tapusios pavardės – pirmąją vietą užėmė italas Antonio Cairoli, antras liko slovėnas Tim Gajser, o trečias – Jeremy van Horebeek iš Belgijos.

Prieš sekmadienio pagrindinį startą galėjome išvysti interviu su Arminu Jasikoniu tiesioginėje transliacijoje, kur lietuvis džiaugėsi kvalifikacijoje parodytu rezultatu ir tikėjosi jį dar pagerinti: “Startus kol kas vertinčiau 50-60 iš 100, jie kol kas tikrai nebuvo patys geriausi. Visgi tempas yra neblogas, kvalifikacijos pradžioje gal kiek per lengvai važiavau, bet antroje dalyje pavyko padidinti tempą, o pabaigoje jau taupiau jėgas šiandienos varžyboms. Na o šiandien bandysime susitvarkyti su startais ir atakuoti. Komanda, kurioje šiuo metu esu, yra nuostabi. Sunkiai dirbome žiemą ir kol kas tikrai džiaugiamės rezultatu. Ikisezoninės varžybos nebuvo labai geros, tačiau Pasaulio čempionato etapais esame patenkinti. Nesitikime, kad padarysime milžinišką pažangą per vieną etapą, bet judame mažais žingsniais į priekį.”

Sekmadienis Arminui buvo tikrai puikus. Nepaisant to, kad vis dar sunkiai sekėsi gerai startuoti, Arminas abiejuose važiavimuose pozicijas išsikovojo savo kovingumu ir geru fiziniu pasiruošimu. Kai jo konkurentai trasoje pradėdavo rodyti nuovargio ženklus, lietuvio 27-uoju numeriu pažymėtas motociklas važiuodavo tik greičiau ir tempu trasoje nusileido tik Antonio Cairoli bei Tim Gajser. Abu važiavimus po starto pradėjęs už pirmojo dešimtuko ribų, Arminas Jasikonis pozicijas gerinti pradėdavo jau nuo pirmojo rato ir sportininkus lenkė iki pat važiavimų pabaigos. Tiek pirmajame, tiek antrajame važiavimuose lietuvis išvengė didelių klaidų ir abu kartus finišavo 4-as. Iškovotos dvi ketvirtos vietos jaunajam lietuviui leido surinkti 36-is taškus – tiek pat 3-iajame etape surinko 3-5 vietas užėmę sportininkai, tačiau dėl aukštesnių vietų važiavimuose 3-ias liko Tim Gajser, 4-as Jeremy van Horebeek, o A. Jasikonis užėmė 5-tą vietą. Šiame etape ir vėl nugalėjo Antonio Cairoli, o antras finišavo Clement Desalle. Armino komandos draugas latvis Pauls Jonass šiame etape liko 11-tas, o estai Harri Kullas ir Tane Leok – atitinkamai 14-tą ir 15-tą vietas.

Po 3-jų Pasaulio motokroso čempionato etapų Arminas Jasikonis išlieka 6-toje vietoje su 92-iem taškais ir tik 11 taškų atsilieka nuo trečioje vietoje esančio Clement Desalle. Čempionate pirmauja Antonio Cairoli su 147-iais taškais, antras rikiuojasi Tim Gajser su 125-iais taškais.

Lietuvis džiaugėsi savo savaitgalio rezultatu ir kvietė jį palaikyti kitą savaitgalį vyksiančiame 4-ajame Pasaulio motokroso čempionato etape Trentino, Italijoje: “Baigėsi trečias Pasaulio motokroso čempionato etapas. Savaitgalis buvo visai geras – kiekvieną treniruotę, kiekvieną važiavimą pavyko įgyvendinti pakankamai gerai. Bendroje įskaitoje baigiau 5-toje vietoje. Iškovotos dvi 4-tos vietos, tačiau to nepakako užlipti ant podiumo. Visgi esu labai patenkintas savo važiavimu, daug išmokome šį savaitgalį. Kitą savaitgalį laukia 4-tas etapas Italijoje. Trasa nebus mano mėgstamiausia, bet stengsiuosi pasirodyti kaip įmanoma geriau.”