10 metų daug ar mažai?

Būtent šis klausimas praėjusį savaitgalį kėlė daugiausia diskusijų, kol vieningai buvo nuspręsta, kad 10 metų žmogui gal ir nėra tiek daug, tačiau 10 metų klubui – tai jau garbingas amžius, po kurio tampa aišku, kad klubas sulauks ir 20, ir 30, ir dar daugiau metų. Kaip tik to ir buvo linkima Lietuvos kariškių moto klubui Perkūnas MCC, prabėgusį savaitgalį šventusiam savo 10-ies metų jubiliejų.

Smagu buvo matyti, kad klubas, vienijantis dar tarnaujančius ir jau atitarnavusius vyrus ir moteris, per pastaruosius penkerius metus (teko lankytis ir Perkūnas MCC 5-ąjame gimtadienyje), stiprėja, gražėja ir pildosi naujais nariais. Pasikeitimų yra visur, tačiau pasak klubo prezidento Andriaus, tikrų, suprantančių savo pareigą ne tik Tėvynei, bet ir klubui, žmonių nemažėja.

Apie tai, kad bandys tapti klubo nariais, prasitarė ir ginklų ekspoziciją atvežę bei apie juos visiems besidomintiems pasakoję, jaunieji kariai, tarp kurių, kaip jau tampa įprasta, buvo ir viena mergina. Visi norintys galėjo apžiūrėti Lietuvos kariuomenėje naudojamus ginklus, juos „pasimatuoti“, tačiau gerokai daugiau dėmesio sulaukė pagal tikro, kadais karuose naudoto, pabūklo modelį sukurta patranka, salvės iš kurios paskelbė šventės pradžią.

Šventė, kaip ir buvo galima tikėtis iš kariškių klubo, taip pat vyko militaristine tematika. Gal žodis „militaristinis“ ir skamba kiek baisokai, tačiau visi tie, kas svečiavosi „perkūnų“ gimtadienyje, pripažins, jog buvo smagu. Juk ne kasdien pasitaiko proga pašaudyti apelsinais iš suspausto oro patrankos ar trebušetu pamėginti pataikyti į per keliasdešimt metrų nutolusį taikinį. Kaip teigė kalbinti šventės „kaltininkai“, svečiams norėjosi pasiūlyti būtent tokių, nekasdienių pramogų, todėl klubo auksarankiams pasistengus, vienoje kaimo turizmo sodybos, kurioje ir vyko šventė, pusėje buvo sumontuotas trebušetas, kitoje laukė dvi suspausto oro patrankos, gan toli šaudančios… apelsinais. Šiuos du „mūšiu laukus“ skyrė peilių mėtymo į taikinį erdvė.

Palanki kariškių klubo gimtadieniui buvo ir gamta. Jeigu dar prieš porą dienų lijo ar drėbė šlapdriba, tai visą gimtadienio dieną danguje nebuvo nė debesėlio ir švietė saulutė. Tikėtina, kad būtent dėl to svečiai neskubėjo į vidų, būriavosi lauke, skanavo kareiviškos košės ar treniravo rankas mėtydami peilius į taikinį.

Kita vertus, viduje, pagrindinėje sodybos salėje, taip pat buvo linksma: specialiai gimtadieniui buvo pakviesti kultine tapusios dainos „Juoda orchidėja“ vaikinai – MG International. Puikiu balsu ir charizma pasižymintis grupės vokalistas nesunkiai išjudino publika, tad tiek kariškiai, tiek ir kitų, gausiai į gimtadienį susirinkusių moto klubų atstovai, šėlo iki paryčių. Ir tai suprantama. Juk tai buvo jubiliejinis, dešimtasis, gimtadienis, kas moto klubui nėra mažai, tačiau tikrai dar ne riba. Gyvenimas dažnai būna nenuspėjamas, jame visko nutinka, tačiau matant, kaip per pastaruosius dešimt metų augo ir stiprėjo Perkūnas MCC, galima teigti, kad dar po dešimties metų kariškiai kvies iš 20-ąją, jubiliejinę savo klubo šventę. Tad iki susitikimo…