Vokiečių menininkas Saimonas Vekertas atliko unikalų eksperimentą, kuriuo įrodė ne tik modernių navigacijų netobulumą, bet ir žmonių priklausomybę nuo internetinių žemėlapių.

Jis susidėjo į vežimėlį 99 išmaniuosius telefonus su įjungta Google Maps programėle ir leidosi į Berlyno gatves. Vietas, kuriomis jis praeidavo, Google Maps iškart pažymėdavo raudonai, kas reiškė – spūstys.

Taip nutiko, nes Google sistemos algoritamas, įvertino telefonų vienoje vietoje kiekį ir transporto, kuriuo jie keliavo, greitį (4 km/val.). Sistema dirba automatiškai ir jai nėra didelio skirtumo, guli telefonas automobilyje ar vežimėlyje.

Įdomu, kad realių transporto priemonių menininko pasirinktose gatvėse beveik nebuvo, bes vairuotojai, gavę pranešimus apie „spūstis“, jas stengėsi aplenkti.

Savo paskyroje Saimonas Vekertas atkreipė dėmesį į tai, kad Google Maps radikaliai pakeitė požiūrį į žemėlapių suvokimą, tačiau tuo pat akivaizdžiai parodė, kur yra šios sistemos silpnosios pusės. Visiškai pasikliaunant „robotais“ jie, būdami virtualūs, gali keisti situaciją realiame pasaulyje.