Naująjame centre bus atliekami moksliniai tyrimai ir inovacijų plėtra.

Nenuostabu, kad daugiausia dėmesio bus skiriama autonominiam vairavimui, tarpusavyje sujungtoms transporto priemonėms ir elektrinėms transporto priemonėms. Šio inovacijų centro sukurtos technologijos galės būti taikomos „Renault“ ir „Nissan“ automobiliams, parduodamiems Kinijoje bei visame pasaulyje.

„Alliance Innovation Lab Shanghai“ dar vienu tašku papildo Aljanso bendrų inovacijų laboratorijų Silicio slėnyje, JAV, ir Tel Avive, Izraelyje, sąrašą. „Renault“ ir „Nissan“ kiekvienas valdo po 50 procentų šio naujojo centro.

Šanhajus – strategiškai svarbus Aljansui

Kinija yra ne tik didžiausia pasaulyje automobilių rinka. Ji taip pat pirmauja naujų technologijų srityje, kurios pakeis ateities mobilumo situaciją“, sakė Takao Asami iš „Alliance SVP“, Tyrimų ir naujausios inžinerijos padalinio.

Strateginiu požiūriu labai svarbu, kad aljansas turėtų kūrimo centrą šioje besivystančioje rinkoje, kurioje aljansas 2018 m. pardavė daugiau transporto priemonių nei bet kur kitur. Čia įgytos žinios ir gebėjimai bus panaudoti ne tik pačioje Kinijoje, bet ir visame pasaulyje, taip prisidedant prie planų siekimo,“ tęsė T. Asami.

Kenju Kobayashi, aljanso direktorius, atsakingas už AIL-SH, teigė: „Šanchajus yra pirmaujantis automobilių bei kitų pramonės šakų technologijų naujovių centras Kinijoje. Sujungdami Aljanso talentus su Šanchajuje bei visoje Kinijoje įgyta patirtimi, galėsime agresyviau plėtoti inovacijas. Galėsime greitai vystyti technologijas, skatinančias Aljanso narių verslo augimą.“

Planas „Aljansas 2022“

Pagal „Aljansas 2022“ planą iki 2022 m. bus pradėta eksploatuoti 12 naujų nulinės emisijos elektra varomų transporto priemonių, 40-yje autonominių transporto priemonių bus įdiegtos skirtingų lygių autonomijos sistemos, daugiau kaip 90 procentų transporto priemonių visame pasaulyje bus sujungtos. Plane taip pat numatytas įsipareigojimas teikti automobilių robotų transporto paslaugas.