Vasara. Keliuose apstu motociklų. Deja, kartu auga ir avarijų skaičius. Ką reikia atminti sėdant ant motociklo šiltuoju metu laikotarpiu.
Pirmas potencialus motociklininko priešas yra karštis. Kai karšta, rengiatės lengvai, taigi sumažėja jūsų apsauga, nes viena iš motociklininkų apsaugos priemonių – jo drabužiai. Kai karšta nesinori net galvoti apie saugius, bet sunkius drabužius. O reiktų.
Kiek paprasčiau su šalmais – juos būtina dėvėti bet kokiu oru. Renkantis šalmą, rekomenduojame rinktis ištisinį, uždarą, o ne atvirą, nes atiri šalmai blogiau apsaugo susidūrimo atveju. Atminkite, kad su šalmu turi būti ir jūsų keleivis, o leistina vairuotojų promilių norma – 0,0.
Reiktų pagalvoti ir apie pirštines. Jos kainuoja nebrangiai, tačiau tiek apsaugos rankas, tiek vairas bus švaresnis ir geriau klausys.
Apavą rinkitės tokį, kuris tvirtai laikosi ant kojų. Pamirškite apie basutes ar šlepetes, nes važiuojant jos gali nukristi. Batai turi pilnai dengti koją, kad išvengtumėt nudegimų prisilietus prie karšto metalo. Su striuke, ypač važiuojant trasa, bus karšta, tačiau atminkite, kad ji jus saugos tiek susidūrimo atveju, tiek nuo akmenukų ir vabzdžių.
Jeigu motociklą planuojate nuomotis, vis tiek pasiimkite savus drabužius. Gavę motociklą, būtinai jį apžiūrėkite ir patikrinkite ar visas tvarkoje. Padangos turi būti nenutrintos, pripūstos, stabdžiai turi veikti. Dabar apžvelkime dažniausiai vasarą pasitaikančias sudėtingas situacijas.
Pavojus iš nugaros
Jeigu nesilaikysite saugus atstumo, galite nespėti laiku sustoti ir trenksitės į priešais stovintį automobilį. Tiesa, pasitaiko ir priešingų atvejų, kai į motociklą atsitrenkia automobilis. Nuolat per galinio vaizdo veidrodėlius stebėkite aplinką. Jeigu kažkas per daug priartėjo prie jūsų, padarykite taip, kad distancija padidėtų. Arba spustelėkite akceleratorių, arba kelis kartus paspauskite stabdžius, kad kitas vairuotojas jus pastebėtų. Jeigu važiuojate lėtu motociklu arba motoroleriu, judriose gatvėse važiuokite dešine kraštine juosta. Tik neprisispauskite prie šalikelės. Jus turi lenkti pagal visas taisykles – išvažiuojant į kitą juostą. Jeigu važiuosite per daug arti krašto, vairuotojai pradės jus lenkti ta pačia juosta, o tai – pavojinga.
Jeigu jus stumia iš juostos
Motociklininkai užima tik dalį juostos, todėl dažnai automobilių vairuotojai irgi kėsinasi į tą pačią juostą, mėgindami išstumti motociklininkus. Dažniausiai tai atsitinka vasarą, kai automobilių vairuotojams prabunda noras lenktyniauti. Atminkite ne kartą kartotą patarimą – visada laikykite pirštą ant klaksono, kad, esant reikalui, galėtumėt perspėti kitus eismo dalyvius. Turite būti pasirengę tokioms „staigmenoms“ ir ypač atsargiai lenkti tipiškus „kelių erelius“, numatydami galimus manevrus, jeigu kažkas netikėtai pabandytų jus išstumti iš juostos.
Autobusų stotelės
Vasaros atostogų metu miestuose pilna turistų. Būkite ypač atidūs tose vietose, kur jų daug ir pasirenkite tam, kad gali tekti užleisti kelią netikėtai išdygusiems pėstiesiems. Niekada nelenkite autobuso iš dešinės pusės, nes per ją lipa galintys jūsų nepastebėti keleiviai. Atsargiai lenkite ir iš kairės pusės, nes dažnas keleivis sugalvoja per gatvę eiti nepaisydamas KET reikalavimų. Pro autobusus važiuokite lėtai ir kaip galima didesniu lanku, kad galėtumėt laiku pastebėti neatsargius keleivius.
Atsipalaidavę pėstieji
Vasarą ypač daug atsipalaidavusių pėsčiųjų. Jūs turite būti dvigubai atsargesni. Juolab, kad gatvėse apstu vaikų ir jie – išsiblaškę. Jie gali ne tik žaisti šalia važiuojamosios dalies, bet ir iššokti į ją. Būkite atidūs, jeigu važiuojate paskui sunkvežimį ir jūsų matomumas ribotas. Pirštus įpraskite laikyti ant stabdžio ir klaksono, kad, esant reikalui, galėtumėt imtis reikiamų priemonių. Ypač dėmesingai įveikite perėjas.
Atminkite:
Visada maukitės šaltą ir geriausia, kad jis būtų vientisas, nes tokie šalmai – saugiausi. Karštis – ne priežastis rizikuoti, tad visada galvokite apie apsaugą. Krentant šalmas ir geri drabužiai gali išsaugoti jūsų gyvybę.
Be šalmo būtina apsimauti tinkamus batus ir pirštines. Pamirškite atvirus sandalus – apavas turi būti patikimas, kad judant nenukristų.
Jeigu nuomojatės motociklą arba motorolerį, pasiimkite savo pirštines ir šalmą. Būtinai patikrinkite transporto priemonės ratus ir stabdžius. Viskas turi veikti.
Stebėkite, kad jūsų niekas nespaustų prie šalikelės ir laikykitės saugaus atstumo. Važiuokite juostos centrine dalimi, kad jūsų neišstumtų kiti eismo dalyviai.
Atsargiai su pėsčiaisiais. Vasarą jų ypač daug, nes moksleiviams atostogos, o į miestus traukia turistai. Stebėkite aplinką, nes pėstieji gali pasirodyti iš bet kur. Laikykite rankas ant klaksono ir stabdžio, kad laiku spėtumėte perspėti ir sustoti.
Atsargiai su „kelių ereliais“ ir svečiais iš užsienio – jie gali nesiorientuoti mieste ar ieškoti maršruto, todėl vairuos ne taip atidžiai, kaip reiktų.