Savaitgalį Rokiškio rajone, „Moto-Roki“ trasoje, vyko trečias Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas. Atkaklias kovas žiūrovams dovanojo pagrindinių MX1, MX2 klasių motociklininkai, motociklų su priekabomis ekipažai, veteranai ir patys jauniausieji sportininkai, tarp kurių dar ne visi į mokyklą eina.

Praėjęs savaitgalis Lietuvos motociklų kroso pasaulyje buvo įsimintinas ne tik dėl Rokiškyje vykusių varžybų. Geriausias Lietuvos motokrosininkas Arminas Jasikonis iškovojo pirmąjį titulą šiemet – tapo Olandijos čempionu greičiausių motociklų su 500 kub. cm varikliais klasėje. Olandijos čempionate šiemet vyko keturi etapai ir daugelyje jų dominavo lietuvis: trijuose važiavimuose jis užėmė 1 vietą, keturiuose – 2 ir vieną kartą liko 3.

Dvivaldystė greičiausiųjų MX1 klasėje

Pačių greičiausių motociklų MX1 klasėje staigmenų nebuvo – dviejuose važiavimuose po pergalę iškovojo čempionato lyderiai Domantas Jazdauskas ir estas Jan Jakobson, o trečias abu kartus liko Nojus Gasiūnas. Kaip ir prieš Rokiškio etapą, taip ir po jo MX1 klasėje liko du lyderiai – D. Jazdauskas ir J. Jakobson turi po lygiai taškų.

„Startavau antras ir pusę važiavimo sekiau estą Janą. Laukiau, kol jis pavargs, padarys klaidą. Važiavimo viduryje pradėjau artėti ir viename posūkyje radau tarpą – įlindau ir tada jau jis mane sekė visą likusį važiavimą. Spaudimas buvo didelis ir labai pavargau, tačiau džiaugiuosi – juk pirma vieta“, – apie antrąjį važiavimą kalbėjo praėjusių metų Lietuvos čempionas D. Jazdauskas.

MX2 klasės važiavimuose nedalyvavo Lietuvos čempionato lyderis Dovydas Karka, nugalėjęs pirmuose dviejuose etapuose, tad visas tris podiumo pozicijas užėmė svečiai iš Latvijos: Niks Niklavs Suna, Kristians Freimanis ir Toms Babris. Po šio etapo D. Karka nukrito į trečią vietą čempionato įskaitoje, o pirmas dvi užima svečiai iš Latvijos.

Motociklų su varikliais iki 125 kub. cm įskaitoje greičiausias buvo Arnas Vedluga, jam nežymiai nusileido Kristers Krists Suna iš Latvijos, o trečiosios vietos apdovanojimu turėjo tenkintis Dominykas Sugintas.

Visuose trijuose etapuose pergales iškovojęs A. Vedluga padidino savo persvarą prieš latvį K. K. Suną, kuris kol kas renka antras vietas.

Trasos šeimininkai iškovojo pergalę

Rokiškio „Moto-Roki“ trasą, į kurią po pertraukos sugrįžo Lietuvos čempionato kovos, administruoja Kišūnų šeima, kurioje motokroso virusas perduodamas iš kartos į kartą. Broliai Mantas ir Rytis Kišūnai, daugkartiniai Lietuvos čempionai, „namų trasoje“ įrodė pranašumą prieš visus priešininkus ir nugalėjo abiejuose motociklų su priekabomis 750 s/p važiavimuose.

Antrą vietą etapo įskaitoje užėmė Tomas Baltušis su Tadu Natka, treti liko Modris Stelle ir Martins Zemeskalns.

Kišūnai išlieka pirmi Lietuvos čempionato įskaitoje, o latvių ekipažas – antras.

Keturračių klasėje greičiausias buvo latvis Valerijs Kuzmins, kuriam į nugarą kvėpavo viena greičiausių Lietuvos motociklininkų Austėja Tamuliūnaitė. Trečią vietą užėmė Renatas Jegorovas.

Bendroje čempionato įskaitoje, įpusėjus 2019 m. sezonui, pirmos pozicijos neužleidžia V. Kuzmins, o antroje pamažu įsitvirtina A. Tamuliūnaitė.

Titulus išsivežė į Latviją

Pačių jauniausių motociklininkų klasėse dominavo svečiai iš Latvijos.

Bene mažiausiai nuspėjamoje motociklų su varikliais iki 50 kub. cm klasėje pirmą vietą užėmė Greg Laguta, antras liko Rojus Zaborskis, trečias – Denijs Bogdanovs. Šių varžybų nugalėtojas G. Laguta – naujokas Lietuvos čempionate, privertęs pasijaudinti 2019 m. sezono lyderius, šiame etape turėjusius tenkintis tik 2–3 vietomis.

Motociklų iki 65 kub. cm klasėje intrigos kiek mažiau, bent jau kovoje dėl pirmos vietos – čia užtikrintai nugalėjo vienas geriausių Rytų Europos motociklininkų Marius Adomaitis, pirmaujantis ir Lietuvos čempionate. Antras liko Raivo Laicans, trečias – Matas Skodžius, ketvirtas – šios klasės debiutantas Eimantas Čepulis.

Antrą vietą čempionate užimantis Ricards Alens Galcins buvo diskvalifikuotas pirmajame važiavime, tad etape užėmė tik 11 vietą. Po nesėkmės 65 kub. cm klasėje antrą vietą čempionate latvis dalijasi su savo tautiečiu R. Laicansu, o visai šalia jų – ir E. Čepulis.

85 kub. cm klasėje visas podiumo vietas užėmė svečiai iš Latvijos: Kirils Maslovs, Kristers Janbergs ir Martins Platkevics. K. Maslovs debiutavo Lietuvos čempionate ir tik padidino sumaištį šio sezono įskaitoje – po trijų etapų pirmoje vietoje įsitaisiusį K. Janbergs nuo trečioje vietoje esančio Ugniaus Liulio skiria vos 9 taškai.

Komandinėje įskaitoje geriausiai pasirodė „UtenaRacingSchool.lt“ – jos atstovai surinko 654 taškus. „Achilo motoklubo“ nariai savo kraitį papildė 532, Panevėžio MSK „Sema“ – 423 taškais.

Kitas Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas vyks rugpjūčio 17–18 dienomis Panevėžyje.