Jau daugiau kaip dešimt metų Plytinės kartodromas Vilniuje rengia vaikų kartingo būrelį, kuriame gali ne tik varžytis, bet ir mokytis vairavimo paslapčių visi mokyklinio amžiaus vaikai – nuo penkerių iki šešiolikos metų. Kasmet būrelis per metus parengia iki 50 vaikų. Šiais metais Vilniaus miesto savivaldybės paramos lėšomis kartodromas gerokai atnaujino vaikams naudojamą įrangą: šalmus, kaklo apsaugas ir kt.
„Nors pagrindinis akcentas, žinoma, yra lenktynės ir mokymasis kaip galima greičiau pravažiuoti trasą, vaikai išmoksta ir vairavimo pagrindų. Sužino, kas yra teisingas stabdymas, greitėjimas, teisingas vairo laikymas, patiria pirmąsias slydimo ir jo suvaldymo pamokas ir panašiai,“ – pasakoja šių metų vaikų kartingo būrelio mokytojas Eimantas Micius.
Vaikai skirstomi į tris grupes pagal amžių, o užsiėmimai vyksta vieną arba du kartus per savaitę. Tačiau būrelio dalyviai ne tik sėda prie kartingo ir lekia trasoje. Jie gauna ir teorinių žinių, o vyresnieji turi ir nemažai fizinių treniruočių – specialių pratimų kaklo, rankų ir pan. raumenims stiprinti.
„Imamės visų saugumo priemonių. Kadangi dauguma vaikų yra visiški naujokai, todėl visiems yra privalomos kaklo apsaugos. Nes kur nors atsitrenkus mažam vaikui, jeigu jis neturi kaklo apsaugos, gali būti pažeistas stuburas – jų kaklo raumenys dar nėra tokie stiprūs, o šalmas, palyginus sveria tikrai nemažai,“ – pasakoja Plytinės kartodromo vadovas Darius Jonušis.
Tik maždaug nuo trijų iki penkių vaikų iš šimto būrelio auklėtinių vėliau žengia į profesionalias lenktynes. Tačiau šio būrelio tikslas ir nėra tik ruošti lenktynininkus – vaikai čia išmoksta svarbiausio dalyko, kuris pravers vėliau kasdieniam gyvenime – vairavimo ekstremaliomis sąlygomis – jie išmoksta valdyti kartingą – ne tik vairuoti, bet ir išvengti slydimo arba jį suvaldyti ir pan.
„Svarbiausia yra ne tai, kad dalis šių vaikų tampa lenktynininkais. Svarbiausia, kuo esu visiškai įsitikinęs, kad mūsų būrelio auklėtiniai gerokai saugiau vairuoja ir kuo daugiau gatvėse važinės kažkada kartingu važiavusių žmonių, tuo jose bus saugiau. Juk būtent čia yra geriausia ir lengviausia pajusti ką reiškia slydimas, kaip jį suvaldyti ir kas būna, jeigu kartingo suvaldyti nepavyksta,“ – sako D. Jonušis.