Šį savaitgalį Čekijos Loket trasoje vyko tiek 13-asis Pasaulio motokroso čempionato etapas, tiek Europos jaunimo čempionatas.

Abiejuose renginiuose puikiai pasirodė Lietuvos sportininkai – Arminas Jasikonis kovojo su Pasaulio greičiausiais ir užėmė aukštą 6-tąją vietą, o jaunasis Marius Adomaitis įrodė, kad Lietuvoje auga dar viena būsima motokroso žvaigždė – sportininkas iš Utenos iškovojo Europos motokroso čempionato sidabrą 65 kub. cm. Motociklų klasėje.

Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing komandai atstovaujantis Arminas Jasikonis startavo prastai ir turėjo kovą dėl pozicijų pradėti vos iš 24-os vietos. Visgi tai nesutrukdė lietuviui dar kartą įrodyti, kad jis yra tarp greičiausių planetos motokroso meistrų – Arminas finišavo 10-oje vietoje – iškart už komandos draugo Pauls Jonass. Kvalifikacijoje greičiausias buvo Romain Febvre, antras liko Jeremy Seewer, o čempionato lyderis Tim Gajser užėmė trečiąją vietą.

Sekmadienis prasidėjo kur kas geriau – pirmajame važiavime 27-uoju numeriu pažymėtu motociklu puikiai startavęs A. Jasikonis visą važiavimą varžėsi pirmajame penketuke greičiausių, kur tik paskutiniame rate išaiškėjo, kas nugalės. Pirmojo penketuko sportininkus vieną nuo kito finiše skyrė vos po 1 sekundę. Pirmą vietą užėmė Romain Febvre, antras liko Tim Gajser, trečią vietą užėmė Jeremy Seewer, o Arminas liko 5-as.

Antrasis važiavimas lietuviui susiklostė kiek prasčiau – startavus iš 12-os pozicijos sportininkui sunkiai sekėsi rasti savo tempą ir finišą jis pasiekė 9-toje vietoje. Lyderių trejetukas ir antrajame važiavime išliko toks pats – Romain Febvre, Tim Gajser ir Jeremy Seewer.

Susumavus rezultatus Arminas Jasikonis Čekijoje užėmė aukštą 7-tą vietą ir į savo sąskaitą įsirašė 28-is įskaitinius taškus. Su 327-iais taškais lietuvis bendroje įskaitoje užimą 6-tą vietą ir sparčiai artėja prie 5-toje vietoje esančio Antonio Cairoli. Po Čekijos etapo Arminas buvo nusiteikęs pozityviai:

„Savaitgalis visai neblogas. Iš pradžių nudžiugino Mariaus Adamonio puikus pasirodymas jaunimo čempionate, o mano pirmas važiavimas taip pat nuteikė labai teigiamai – penkiese visą važiavimą buvom labai netoli vienas nuo kito. Galėjo laimėti bet kuris sportininkas. Kai pergalė buvo ranka pasiekiama, tas tikrai prideda motyvacijos. Jaučiu, kad šiemet galiu važiuoti su greičiausiais, gal tik kiek trūksta stabilumo. Bet tai ateina kartu su patirtim. Antram važiavime kiek praradau savo ritmą, nepavyko gal taip gerai startuoti ir likau 9-as. Atstumai tarp pirmo 10-tuko sportininkų yra labai nedideli, užtenka padaryti mažiausią klaidą ir iš pirmo penketuko lengvai gali nusiristi į 10-tuko pabaigą. Konkurencija Pasaulio čempionate tikrai didelė, bet tai tik skatina judėti į priekį, tobulėti ir įrodyti, kad ir lietuviai gali lipti ant podiumo.“

Čekijos etape užtikrintai nugalėjo abudu važiavimus laimėjęs Romain Febvre, antras liko Tim Gajser, o trečia vieta atiteko Jeremy Seewer. Po 13-os etapų ir toliau pirmauja Tim Gajser su 582-iem taškais, antras lieka Jeremy Seewer su 405-iais, o trečią vietą užima Gautier Paulin su 379-iais taškais.

Tuo tarpu kitas jaunasis lietuvis iš Utenos – Marius Adomaitis taip pat parodė, kad gali kovoti su greičiausiais savo amžiaus sportininkais. Prieš tai Rytų Europos motokroso čempionate Mariaus iškovota antra vieta suteikė teisę šį savaitgalį varžytis su Europos stipriausiais 8-12 metų jaunuoliais. 701-uoju numeriu pažymėtu motociklu važiavęs lietuvis Europos jaunimo motokroso čempionato kvalifikacijoje buvo 6-tas, pirmąjį važiavimą baigė antroje vietoje, o antrajame liko 3-ias. Sudėjus abiejų važiavimų rezultatus, Marius nusileido tik čekui Marek Vitezslav ir tapo Europos motokroso čempionato vicečempionu 65-ių kubinių centimetrų motociklų klasėje. Trečias liko Semen Rybakov iš Rusijos. Paskutinį kartą į Lietuvą Europos jaunimo motokroso čempionato medalis buvo parvežtas 2011 metais, kai 85 kubinių centimetrų klasėje antras liko jau minėtasis Arminas Jasikonis.

Mariui po finišo sunkiai sekėsi nuslėpti jaudulį, kai reikėjo televizijai duoti interviu:

„Esu labai patenkintas savo rezultatu, varžybos pasisekė puikiai. Noriu padėkoti savo šeimai, rėmėjams, komandai be kurių šio rezultato tikrai nebūtų. Ir žinoma savo tėčiui, kuris mane treniruoja“.

Kitas Pasaulio motokroso čempionato etapas vyks jau kitą savaitgalį Armino Jasikonio „namų“ trasoje Belgijoje (Lommel trasa), kur lietuvis gyvena ir treniruojasi. Gal puikiai pažįstama smėlėta trasa pagaliau padės lietuviui užlipti ant taip trokštamo podiumo!