2014

Universalai – ganėtinai retai pasitaikantys ispanų automobilių gamintojo „Seat“ modeliai, nors pirmasis jų buvo pagamintas dar tolimais 1969 m. Vėliau buvo beveik 30 metų pertrauka ir tik 1996 m. pasaulį išvydo „Seat Cordoba Vario“.

Per visus karjeros metus prie „Seat“ automobilio vairo sėdau pirmą kartą gyvenime. Įdomi patirtis. Bet apie viską iš eilės.

 

Vienatūrių rinka Lietuvoje nėra labai didelė. Tiksliau, modelių kaip ir užtenka, tačiau žmonės, dažnai, mieliau renkasi krosouverius. Menamas pravažumas vertinamas aukščiau už realią erdvę. Visgi dalis gamintojų su esama padėtimi nesitaiksto ir toliau siūlo vienatūrius, tikėdamiesi, kad anksčiau ar vėliau pirkėjai sugrįš. Beje, tam yra rimtas pagrindas, nes prancūzų automobilių gamintojai vienatūrius kuria ne vieną dešimtmetį.

Nelabai seniai Ženevos automobilių parodoje pristatytas pirmasis serijinis komercinis „Nissan“ elektromobilis ir antras tikras šio gamintojo elektromobilis atkeliavo ir į Lietuvą. Šiame automobilyje koncerno inžinieriai „sujungė“ du modelius – išvaizdą ir kėbulo formą „e-NV200“ pasiskolino iš vidaus degimo variklį turinčio „NV 200“ modelio, kiek patobulintą jėgainę – iš „Nissan Leaf“.

Mažų automobilių mūsų rinkoje daugėja. Gal ne tiek, dėl kuro ekonomijos, nes ekspertai įrodė, kad maži varikliai kuro vartoja ne taip jau mažai, bet todėl, kad miestuose mažą automobilį paprasčiau pastatyti, juo lengviau laviruoti bendrame transporto sraute ir dar turbūt dėl to, kad jie turi savito, kitiems modeliams nebūdingo, žavesio.